Novinky

  1. 6.9. - Soukromé hodiny TAI-ČI!

    Více zde.

Kontakt

Mgr. Petr Řezníček

Tel: 775 347 140

E-mail: fyziozlom@seznam.cz

 

Bc. Jitka Šimůnková

Tel: 774 347 140

E-mail: fyziozlom@seznam.cz

Ordinační doba

Před návštěvou je potřeba se objednat prostřednictvím telefonu nebo emailu.

 

Ordinační doba pondělí - pátek v čase 8-16 h.

Dle našich možností je však možné dohodnout i jiný termín v týdnu.

Maraton s roztroušenou sklerózou (MaRS) proběhne i v našich prostorách!

MaRS je 24hodinový maraton, během kterého se po hodině střídají týmy složené z pacientů, lékařů, sester, fyzioterapeutů, rodinných příslušníků, přátel či VIP osobností ve cvičení kruhového tréninku, který je velmi vhodný pro pacienty s RS. Organizuje ho Nadační fond IMPULS, který jako jediný nadační subjekt v České republice podporuje léčbu pacientů s roztroušenou sklerózou (RS). 

 

Myšlenka na uspořádání této jedinečné charitativní akce vznikla od samotných pacientů s RS, kteří k nám dochází na skupinová cvičení ve VFN v Praze (částečné zaměstnání jednoho z nás). Ti si uvědomili, že péče o sebe samé je velice důležitá a rozhodli se, že by bylo třeba rozšířit mezi pacienty, ale i veřejnost, jak je rehabilitace v rámci komplexní péče o pacienty důležitá.

 

 Letos proběhne již třetí ročník MaRSu! První byl zaměřen na to, aby se ukázalo, že pacienti s RS mohou a měli by cvičit. Druhý ročník se snažil propojit jednotlivé složky rehabilitace, především pak fyzioterapie a psychoterapie (akci zahájil křest knihy Drobnomalby). Mottem MaRSu 2014 je skládačka (puzzle) - neboli propojení cvičebních míst po naší republice. Spolu s Prahou budou cvičit tato města: Hradec Králové, České Budějovice, Sezimovo Ústí, Ostrava, Kyjov, Ústí nad Orlicí, Jihlava, Liberec, Poděbrady a Lomnice nad Popelkou. Spojení zajistí telemosty - v každém městě v danou hodinu. V Praze začne cvičení v pátek 7.3. 2014 v 17 hodin a poběží nepřetržitě do soboty 8.3. do 18 hodin v Sokolovně v Průhonicích. Ukončením akce bude odměňování účastníků a závěrečný koncert. Finanční výtěžek maratonu bude využit k nákupu rehabilitačních pomůcek pro pacienty s RS.

 

   Jelikož i naše zdravotnické zařízení Vám může poskytnout odbornou pomoc v boji s již zmíněnou nemocí, zde je pár informací, jak bude probíhat maraton u nás.

V Lomnici nad Popelkou se bude cvičit mezi 14.-15.h v sobotu 8.3. na adrese Fyziozlomu s.r.o., Josefa Jana Fučíka 62. Protože se v našem zařízení připojíme k této akci malinko odlišnou formu cvičení, konkrétně ukázkovou hodinou tai-či, sejdeme se už v 13:30, abychom se drobek připravili.

Starovné je dobrovolné, jednou z možností je např. DMS pro Impuls ve výšce 30kč. K dispozici budou také trička s logem MaRS za cenu 150 Kč.
Hodinu povede fyzioterapeutka Jitka Šimůnková. Petr Řezníček se bohužel v Lomnici nemůže účastnit, protože je zapotřebí právě v centru 24h maratonu v Praze.

Veškeré podrobnější informace k MaRSu najdete na  https://www.facebook.com/MaratonCviceniRoztrousenaSkleroza?fref=ts, kde uvidíte průběh loňského ročníku i další odkazy, kde všude zpráva o MARSu proběhla.

Přijďte podpořit MaRS a podpoříte tak nemocné s RS!